Psikoloji

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Felsefe grubu öğretmenliği

TANIM

Çalıştığı eğitim kurumunda, öğrencilere, felsefe, psikoloji, sosyoloji ve mantık konularıyla ilgili eğitim veren kişidir.

GÖREVLER

Eski mezunlara 2009 ÖSS´de kötü haber

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan 2009-ÖSS´de yöneltilecek soruların yenilenen lise müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanacağı belirtti. Yarımağan ´´Biz bu sene soruları hazırlarken şu anda son sınıfta olanların son 3 yılda okudukları derslere göre soruları hazırlıyoruz. Örneğin 2 yıl önce mezun olan bir aday okumadığı bir dersten sorularla karşılaşabilir´´ diye konuştu.
YÖK Başkanı Özcan ve ÖSYM Başkanı Yarımağan, 2009-ÖSS´ye ilişkin soruları yanıtladı.2009-ÖSS´de adayları ne gibi değişikliklerin beklediği sorusuna Özcan, ´´ÖSS ile ilgili bu sene maalesef vakit darlığından dolayı çok ciddi, büyük bir değişiklik yapamayacağız ama ufak değişiklikler yapabiliriz´´ yanıtını verdi.
Bu değişikliklerin neler olacağı sorusu üzerine Özcan, ´´Onu şimdi söylemek istemiyorum. Bu değişiklikler
için bir komisyon çalışıyor. Komisyonun çalışmaları, hazırlıkları henüz tamamlanmadı´´ dedi.
´´Bu değişikliklerden biri katsayı mı?´´ sorusu üzerine Özcan, şöyle konuştu:´´Öyle değil. Bütün alternatifleri önümüze getirecekler. Biz onlardan çok geniş kapsamlı bir çalışma istedik. Sadece alan, ağırlıklar değil, başka türden yapılabilecek iyileştirmeler varsa onları da Genel

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: