Yurtdışı Üniversite ve Dil Okulları Fuarı

Akare Yurtdışı Üniversite ve Dil Okulları Fuarı, Ankara’nın ardından İstanbul’da açıldı.

The Marmara Otel’de yurt dışında eğitim görmek isteyen gençlere kapılarını açan fuar hakkında bilgi veren fuar koordinatörü Mesud Yılmaz, yurt dışı eğitimin çok geniş bir konu olduğunu söyledi.

Yılmaz, fuarda öğrencilerin yurt dışında eğitim konusunda tercih edebilecekleri seçenekleri bir arada toplamak istediklerini belirtti.

Yurt dışında eğitim görmenin birtakım avantajları olduğunu anlatan Yılmaz, şunları kaydetti: "Yurt dışında üniversite eğitimi almak Türkiye’den daha kalitelidir diye genelleme yapılamaz. Yurt dışında çok kaliteli okullar da var. Türkiye’de bulamayacağımız kalitede okullar var ama vasat okullar da var. Yurt dışında eğitim görmek, sadece eğitim almak değildir. Öğrencilerin ufkunun açılması, vizyon kazanması, farklı kültürlerden insanlarla birlikte eğitim alması, öz güveninin daha rahat oluşması ve dünya vatandaşı olabilmesidir. Hepsinden önemlisi de belki de çok iyi bir seviyede yabancı dille Türkiye’ye dönmesidir."

Öğrencilerin fuara gösterdikleri ilginin beklentilerinin üzerinde olduğunu ifade eden Yılmaz, "Yurt dışına eğitimle ilgili talep gittikçe artıyor. Tıpkı yurt dışından Türkiye’ye eğitim için talebin artığı gibi. Şu an Türkiye her yıl 50 bin öğrenci gönderiyor yurt dışına, 18 bin de öğrenci alıyor yüksek öğretim için. Bu makas gittikçe kapansın diye de çalışıyoruz. Bu fuarları biz sadece Türkiye’de organize etmiyoruz. Fas, Libya, Azerbaycan, Mısır ve Kazakistan’da açıyoruz bu fuarları ve sayıyı her geçen gün artırıyoruz" diye konuştu.

Yılmaz, fuarın üniversite sınavından sonrası için organize edilen "butik" fuar olduğunu belirterek, Nisan ve Kasım aylarında Türkiye’nin farklı şehirlerinde daha geniş kapsamlı fuarlar düzenlediklerini sözlerine ekledi.

-FUAR-
"Akare Yurtdışı Üniversite ve Dil Okulları Fuarı"nda, yurt dışındaki üniversitelerde okumak isteyen gençlerin başvuruları kabul ediliyor.

Yurt dışındaki üniversite, master, sertifika, dil eğitimi alternatifleri ve fırsatların tanıtıldığı fuarda, Amerika, İngiltere, Fransa, İsviçre, Avustralya ve Ukrayna gibi ülkelerden üniversite ve dil okulları kayıt yetkilileri öğrencilere bilgi veriyor.

Ayrıca fuarda, bu ülkelerdeki lisans, yüksek lisans ve staj olanaklarıyla yaşam koşullarının anlatıldığı seminerler düzenleniyor.

Fuarda, yurt dışındaki üniversite ve dil okulları, Eylül dönemi için son kayıtları alıyor.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: