Kamuda ve üniversitelerde personel alımları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sınavla, yurtdışı işçi hizmetleri uzman yardımcısı, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yemini Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), serbest muhasebeci mali müşavir alacak.
Ege Üniversitesi ise muhtelif birimlerde istihdam edilmek üzere, profesör ve doçent alımında bulunacak.

Sınavlara ilişkin duyurular, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyurulara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, 3 adet Almanca ve 2 adedi de İngilizce dilinden olmak üzere toplam 5 yurt dışı işçi hizmetleri uzman yardımcısı kadrosuna atama yapılabilmesi için giriş sınavı yapacak.

Giriş sınavı, her biri yazılı ve sözlü olmak üzere yabancı dil ve yarışma sınavları şeklinde iki bölümde gerçekleştirilecek.

Yabancı dil sınavının yazılı kısmı 4 Ocak, sözlü kısmı ise 19 Ocak 2010 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında (İnönü Bulvarı No: 42, Emek/ANKARA) gerçekleştirilecek.

Yabancı dil sınavından başarılı olanlar daha sonra kendilerine bildirilecek tarihlerde yazılı ve sözlü yarışma sınavına alınacak.

Başvurular en geç, 28 Aralık 2009 tarihi mesai bitimine kadar, istenilen belgelerle birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacak.

Başvuruları kabul edilen adayların listesi, 31 Aralık 2009 tarihinden itibaren Bakanlığın www.csgb.gov.tr adresindeki web sayfasında ve Bakanlık B ve C Blok kapılarında ilan edilecek.

Adaylarda, ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009, tarihlerinde yapılan A Grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP108 Puan türünden 70 ve daha yüksek puan almaları ve üniversitelerin 4 yıl süreyle örgün eğitim veren fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

-TÜRMOB-

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yemini Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), 13-14 Mart 2010 tarihlerinde Ankara, İstanbul, İzmir'de serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları yapacak.

Serbest muhasebeci mali müşavirler, 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile bu Kanunun hükümleri uyarınca 16 Ocak 2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, yeminli mali müşavirlik ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınav komisyonlarının çalışma usulleri, sınav esasları ve sınav konuları hakkında yönetmelik hükümlerine göre alınacak.

Sınava, stajını tamamlayan serbest muhasebeci mali müşavir aday meslek mensupları (stajyer), serbest muhasebeci ruhsatlı olanlar ve yasanın 6'ıncı maddesine göre hizmetlerini stajdan saydıran adaylar katılacak.

Sınav 13-14 Mart 2010 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir'de yapılacak.

İlk kez katılacaklar için son başvuru tarihi 21 Aralık 2009, internet üzerinden son başvuru tarihi ise 15 Şubat 2010 olarak belirlendi.

Sınavlara girmek isteyenler, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği-Temel Eğitim ve Staj Merkezi Başkanlığına, belirtilen son başvuru tarihinde çalışma saati bitimine kadar başvuracaklar.

Sınavın yapılacağı yerler ve sınav programı, serbest muhasebeci mali müşavirler odalarında ve http://www.tesmer.org.tr internet adresinde ilan yolu ile duyurulacak.

Bu arada, serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavlarına hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği yükseköğretim kurumunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olmak veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar katılabilecek.

-EGE ÜNİVERSİTESİ 4 PROFESÖR VE 1 DOÇENT ALACAK-

Öte yandan Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp, Diş Hekimliği ve Edebiyat Fakültesinde istihdam edilmek üzere 4 profesör ve 1 doçent alacak.

Profesör ve doçent kadrolarına atamalar daimi statüde yapılacak.

Başvurular Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma kriterlerine uygun olarak gerçekleştirilecek.

Adaylar başvurularını, 15 gün içinde şahsen Ege Üniversitesi Rektörlüğüne yapacaklar.

AA

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: