İlköğretim

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

E okula Yeni Kayıt Nasıl Yapılır 2013-2014

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Okul kayıtları ile alakalı bilgiler

E Okul Kayıt 2013 2014,okula yeni kayıt,İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar e-okula girip sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek. 1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar.Bunlar daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor.

2013-2014 İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Programın Amacı

İlköğretim matematik öğretmenliği programının amacı, ilköğretimin ikinci basamağında bulunan öğrencilere matematik konusunda eğitim verecek öğretmenleri yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İlköğretim matematik öğretmenliği programında, analiz, analitik geometri, soyut matematik, cebir, diferansiyel denklemler, soyut cebir, sayılar teorisi, diferansiyel geometri, nümerik analiz, reel analiz, kompleks fonksiyonlar teorisi gibi dersler okutulur.

İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

Programın Amacı

İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği programının amacı, ilköğretim okullarında din kültürü ve ahlak bilgisi konularında eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği programında genel kültür derslerinin yanı sıra, tefsir usulü, hadis usulü, İslam dini esasları, İslam ahlakı, İslam tarihi, mantık, felsefe tarihi, dinler tarihi, hadis, İslam mezhepleri tarihi, tasavvuf tarihi gibi dersler okutulmaktadır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni (İlköğretim)

TANIM

Çalıştığı eğitim kurumunda, öğrencilere, din kültürü ve ahlak bilgisi ile ilgili eğitim veren kişidir.

GÖREVLER

Öğrencileri Birbiriyle Kıyaslamayın

Haziran ayının ilk haftasıyla birlikte yaklaşık 3,5 milyon genç, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Seviye Belirleme Sınavı (SBS) heyecanı yaşayacak. Yıl boyunca hazırlanan ilköğretim ikinci kademe ve lise son sınıf öğrencilerinin kaygı ve gerginliği sınavın yaklaşmasıyla birlikte giderek artıyor.

Okul öncesi eğitim önem kazanıyor

Şahin, öğretmenevinde düzenlenen toplantıda, okulların araç, gereç, donanım, derslik ve lojman sorunu gibi eksiklerin giderilmesi konusunda mahalle ve köy muhtarlarıyla fikir alış verişinde bulunduÖzellikle ilçelerde eğitim ve öğretimde mevcut durumu beğenmediğini ifade eden Şahin, Şanlıurfa`yı eğitim alanında daha iyi bir yere taşımak için İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve ailelerle birlikte topyekun bir gayretin ortaya konması gerektiğini kaydetti

2009-2010 sınav takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı 2009-2010 sınav takvimini belirledi. Sınav maratonu Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile start alacak. Seviye Belirleme Sınavı (SBS), ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziran’da yapılırken, ilköğretim 7. sınıf öğrencileri için 6 Haziran’da ve 8. sınıf öğrencilerine ise 5 Haziran’da yapılacak.
İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı Parasız Yatılılık ve
Bursluluk Sınavı PYBS) ise 2 Mayıs 2010’da gerçekleştirilecek.
AÇIK İLKÖĞRETİM VE SÜRÜCÜ ADAYLARI

İlköğretim Öğrencilerine İnteraktif Eğitim

Hilton Oteli'nde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Türkiye'nin, teknolojinin imkanlarını ülkenin geleceği adına kullanmada son 5 yılda büyük mesafeler katedildiğini, okullara 600 bin bilgisayar gönderildiğini, internete bağlandığını, öğretmen ve öğrencilerin bilişim teknolojileri alanında eğitime alındığını ifade etti.

İşte okullarda ilk dönemin takvimi

İlköğretim ve liselerde 2008-2009 eğitim-öğretim yılı bugün başlıyor. Toplam 14 milyon öğrenci ve 662 bin öğretmen yaz tatilinin ardından ders başı yapacak.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Gaziantep'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılacağı tören düzenlenecek. Ayrıca tüm illerde de törenler yapılacak, öğrenciler ve öğretmenlerin de katılacağı heyetler, Atatürk anıtlarına çelenkler koyacak. Ankara'da da Anıtkabir ziyaret edilecek.

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: