Hüseyin Çelik

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Burslar 180 YTL oluyor!

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi ve

bursların 160 YTL'den 180 YTL'ye çıkarılacağını açıkladı.

Bakan Çelik, öğrenim kredisi ile bursların 2009 yılı için yüzde 12,5 artırılacağını kaydetti.

Halen 760 bin öğrenci Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (Yurtkur) kredi

veya burs alıyor. Bu yıl için 73 bin civarında öğrenciye burs, 175 bin civarında öğrenciye de

kredi verilmesi planlanıyor. Öğrencilerin üniversitelerin açıldığı ilk ay Yurtkur yurtlarına

akın ettiğini belirten Çelik, "İlk aylarda yurt kapasiteleri yüzde 120'e çıkıyor; ama sonraki

aylarda öğrenciler çevreyi tanıdıkları için yurttan ayrılıp arkadaşlarıyla ev tutuyor.

Öğrenci Bursları 160 YTL !den 180 YTL Oluyor!

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi ve bursların 160 YTL'den 180 YTL'ye çıkarılacağını açıkladı.

Bakan Çelik, öğrenim kredisi ile bursların 2009 yılı için yüzde 12,5 artırılacağını kaydetti. Halen 760 bin öğrenci Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (Yurtkur) kredi veya burs alıyor. Bu yıl için 73 bin civarında öğrenciye burs, 175 bin civarında öğrenciye de kredi verilmesi planlanıyor. Öğrencilerin üniversitelerin açıldığı ilk ay Yurtkur yurtlarına akın ettiğini belirten Çelik, "İlk aylarda yurt kapasiteleri yüzde 120'e çıkıyor; ama sonraki aylarda öğrenciler çevreyi tanıdıkları için yurttan ayrılıp arkadaşlarıyla ev tutuyor. Kapasite yüzde 75-80 civarına düşüyor." dedi.

İlköğretim Öğrencilerine İnteraktif Eğitim

Hilton Oteli'nde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Türkiye'nin, teknolojinin imkanlarını ülkenin geleceği adına kullanmada son 5 yılda büyük mesafeler katedildiğini, okullara 600 bin bilgisayar gönderildiğini, internete bağlandığını, öğretmen ve öğrencilerin bilişim teknolojileri alanında eğitime alındığını ifade etti.

Öğrenci affı siyasileri buluşturdu

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci affı ile ilgili tasarının hazırlandığını ve gelecek ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını bildirirken, öğrenci affı konusunda çeşitli girişimlerde bulunan Eğitim Hakkı Platformu, Çelik'in açıklamalarından sonra siyasilerden görüş almaya başladı. AKP, CHP, MHP, ÖDP, DSP, BBP'li milletvekilleri öğrenci affının çıkarılması konusunda mutabık kaldı.

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: