DAÜ Rektörü Taneri: Üniversite eğitimi hayatı belirler

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ufuk Taneri, 4 yıllık üniversite eğitiminin, kişilerin tüm hayatını belirlediğini ifade ederek, "Hesaplı diye eğitim kalitesi düşük üniversitelerde okumak hiç akıllıca bir iş değildir" dedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin (KKTC) en eski üniversitesi olduklarını belirten Rektör Taneri, "Kaliteli eğitimimizle Türk öğrencileri üniversitemize bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Özellikle son yıllarda Balkan ülkelerinde bulunan çeşitli üniversitelere Türkiye´den yoğun olmasa da öğrenci talebi olduğunu söyleyen Taneri, "Bu üniversitelerin kalitesi çok tartışılır" dedi. Rektör Ufuk Taneri şöyle konuştu:
ÜNİVERSİTE ŞEKİLLENDİRİYOR
"Üniversite eğitimi bütün hayatınızın şeklini verdiğiniz dönemdir. Çünkü insan hayatında şekillenme 18 yaşından sonra başlıyor. O nedenle üniversite eğitimi dönemi çok önemli. Boşluk varsa kapatılıyor, bunun sonrasında da lisans eğitimi ve doktora geliyor."
Türkiye´deki 4 üniversite ile birlikte, mühendislik eğitiminde ABD´den akreditasyon alan 5.üniversitenin Doğu Akdeniz Üniversitesi olduğunu ifade eden Rektör Taneri, üniversite adayları gençlerle velilerin bunun farkında olmalarını söyledi.

KATKIMIZ BÜYÜK
Üniversitelerinde 19 öğrenciye bir öğretim düştüğünü sözlerine ekleyen Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ufuk Taneri, KKTC ekonomisine yıllık katkılarının 150 milyon dolar olduğunu söyledi. Rektör Taneri, "Kaliteli eğitim, uluslar arası geçerliliği olan diploma sahibi olmak isteyen gençlerimizi üniversitemize bekliyoruz" dedi.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: