eğitim öğretim

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

eğitim öğretim çalışmalarının planlanması, hükümler, teftiş sürecinde değerlendirilmesi ile önemi

Eğitim Öğretim Çalışmalarının Plânlanması İle İlgili Ortak Hükümler:

a) Temel eğitim 1. kademe okulları (ilkokullar), "Eğitm Öğretim Çalışmalarının Plânlı Yürütülmesine İlişkin Yönerge"nin esaslarına uymakla beraber, plân ve program hazırlıklarını mevcut yönetmelikleri uyarınca sürdürürler.

çağdaş eğitimcilerin eğitim ve öğretim ilkeleri

Sanayi devrimi, teknolojik gelişmeler ve toplum yapısının birçok yönlerindeki esaslı değişikliklerden sonra; eğitim sistem ve uygulamalarının da bunlara göre değişmesini isteyen birçok eğitim düşünürü meydana çıkmıştır. Bunlardan bazılarının görüşlerindeki eğitim-öğretim ilkelerini şöyle sıralayabiliriz.

Çocuğunuza Lakap Takmayın...

Çocuğunuza Lakap Takmayın!

Ona sürekli kim olduğunu söylerseniz, sonunda gerçekten söylediğiniz kişi olur... Dolayısıyla çocuğunuzu nasıl tanımladığınıza dikkat etmelisiniz... Aile fertlerinin birbiri hakkında söylediklerine dikkat edin. Kullanılan lakaplar, birbiri hakkında anlatılan öyküler ve yapılan esprilere dikkat edin. Bunlar aile fertlerine belli rollerin biçildiğini ve bunlara uygun lakaplar takıldığını gösteren işaretlerdir:

İşte okullarda ilk dönemin takvimi

İlköğretim ve liselerde 2008-2009 eğitim-öğretim yılı bugün başlıyor. Toplam 14 milyon öğrenci ve 662 bin öğretmen yaz tatilinin ardından ders başı yapacak.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Gaziantep'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılacağı tören düzenlenecek. Ayrıca tüm illerde de törenler yapılacak, öğrenciler ve öğretmenlerin de katılacağı heyetler, Atatürk anıtlarına çelenkler koyacak. Ankara'da da Anıtkabir ziyaret edilecek.

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: