--İsviçrede Dil kursları--

Avrupa' nın merkezinde bulunması nedeniyle İsviçre, hem politik hem de kültürel açıdan Avrupa' nın önde gelen ülkelerinden biri olmayı başarmıştır. Çok kültürlü yapısı, farklı din, dil ve etnik kökenlerden gelen insanların problemsiz bir şekilde yaşadığı, kantonlara bölünmüş yönetim şekli ile İsviçre yabancı öğrenciler için mükemmel bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

İsviçre' de Almanca eğitimi almayı planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve tercihlerinde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

• İsviçre'nin kültürel yapısı özellikle komşularından çok etkilenmiş ve önemli bölgesel farklılıklar gösteren kendine özgü bir kültür oluşmuştur. Homojen bir İsviçre kültüründen söz etmek mümkün olmamakla birlikte bu çok kültürlü yapı özellikle yabancı öğrencilerin ülkeye kolay adapte olmasını sağlamaktadır.
• Ekonomik ve siyasi açıdan İsviçre' nin tarafsızlığı ve düşük vergi oranları tüm dünyadan bir çok bilim adamı ve sanatçıyı bu ülkeye çekmiştir.
• Yoğun bir sanayi ülkesi olmamakla birlikte özellikle ilaç, genetik ve bilgisayar yazılımı teknolojilerinde oldukça güçlü ve Dünya ekonomisinde söz sahibi firmalara ev sahipliği yapmaktadır.
• Özellikle Turizm ve Otelcilik alanında oldukça iddialı olan ve kaliteli eğitim verilen İsviçre’ye her yıl 7.500’den fazla öğrenci eğitim almak için gelmektedir. Almanca, Fransızca ve İngilizce olarak verilen kurslarda diploma programları olduğu gibi lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmekte mümkündür.
• İsviçre' nin eğitim kalitesi ve yaşam standartları yüksektir. Diğer dil eğitimi verilen ülkelere göre Türkiye' ye daha yakın olması sebebiylede avantajlıdır.

DİL EĞİTİMİ

• Eğitim sistemi oldukça kalitelidir.
• Dil öğrenirken diğer yandan da kayak deneyimi yaşayabilirsiniz.
• Yaşam standartları ve sağlık sistemi çok gelişmiştir.
• Pek çok kültürü birarada görme şansınız olur.
İsviçre’de öğrencilere, “boarding house” denilen yurtlarda, tek ya da çift kişilik odalarda konaklama imkanı verilmektedir.
İsviçre’de değişik iklim çeşitleri görülmektedir. Rhetia Alpleri’nde hava kuru ve açık olmasına rağmen, Ticino Kantonu’nda nemli bir sıcaklık, Magiore ve Lugarna Göllerinde ise Akdeniz iklimi hüküm sürer. Dağların yüksek tepeleri yıl boyunca karla örtülü kalır.
Yaz aylarında ise ısı ortalaması 27°C’ye kadar çıkmaktadır.

Dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri olan İsviçre; Almanca, Fransızca ve İtalyanca’nın resmi dil olarak konuşulan bölgeleri ile İsviçre’de Almanca, İsviçre’de Fransızca ve İsviçre’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip seçeneklere sahip. Lausanne (Lozan), Zurih, Leysin, Les Paccots ve Montreux ‘de bulunan dil okullarımızla Almanya’da Almanca dil kursu veya Fransa’da Fransızca dil kursuna alternatif olarak İsviçre’de dil eğitimi imkanına sahip olmaktasınız.

--eğitim sistemi--

İsvicredeki egitim sistemi ülkemizde olan egitim sisteminin hemen hemen aynısıdır denilebilir. Yetişkin egitimi baz alindiginda ise bunun biraz daha globalleserek alan calismasi sekline donustugunu goruyoruz. Yuksek okulda ogrenciler sectikleri dallarda arastirmaya yonelirken, calisma alanlarinda pilot projeler kapsamında mesleki becerilerini gelistirebilmektelerdir.

--LSI Zürih Almanca Dil kursu(okulu)--

LSI Zürih Almanca dil okulu ünlü Seefeld bölgesinde, göle 5 dakikalık uzaklıkta ve şehrin merkezindedir. Okul 9 büyük dersliğe sahiptir.

Kurs Tipleri:
• Standart ve Yoğun Kurslar
• Uluslararası Okul Yılı

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: