ders

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

İyi bir sınıf yönetimi için ipuçları

1. Öğrencilerin isimlerini en kısa zamanda öğrenerek her fırsatta öğrencilere isimleriyle hitap etmeli. Öğrenciler çok etkilenip kendilerine değer verildiğini anlayacak ve kalbe köprüler ilk günlerden kurulacak. Bunun için ilk günler için isim kartları yapılabileceği gibi hafızayı zorlayarak bu konuda kafayı yormak ve ezberlemek için evde gayret göstermek daha etkili bir çözüm olabilir.

Öğrenci nasıl bir öğretmen istiyor?

1. Çocuk ruhundan ve psikolojisinden anlamalı,
2. Her hareketiyle öğrencilere örnek olmalı,
3. Öğretimden çok eğitime yer vermeli, Etkileyici ve akıllı konuşmalı,
4. Etkileyici ve akıllı konuşmalı,
5. Yazısı okunaklı olmalı,
6. Çağdaş, sosyal, güncel olmalı
7. Öğretmeyi seven, öğrenmeyi sevdiren bir kişi olmalı,
8. Öğrencisiyle uyum içinde, tatlı sert olmalı
9. Olaylara zaman zaman öğrenci gözüyle bakabilmeli,
10. Öğrencilere her zaman kendi çocuğuymuş gibi yaklaşabilmeli,
11. Öğrencilere önyargısız yaklaşabilmeli,

İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni

TANIM

Çalıştığı eğitim kurumunda, öğrencilere, İslâm dini ile ilgili konularda eğitim veren kişidir

GÖREVLER

Verimli ders çalışma yöntemi

Başarıya giden yolda ilk adım, kendinize açık bir hedef belirlemek.

Zorunlu Eğitim 9 Yıl Oluyor !!!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2009-2010 yılından itibaren, okul öncesinde pilot olarak �zorunlu eğitime� geçmeyi planlıyor. MEB, okul öncesi alanda okullaşma oranları en yüksek 30 il belirleyerek, bu çerçevede hazırlık çalışması yapmaları talimatı verdi.

MEB Okulöncesi Eğitim Genel Müdürü Remzi İnanlı, okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu çerçevede yapılan çalışmaları anlatan İnanlı, geçen yılın verilerine göre yüzde 30 düzeyinde olan okullaşma oranının bu yıl gerçekleşen kayıtlarla yüzde 35'e yükselmesini beklediklerini kaydetti. Okullaşma oranını 2013 yılında yüzde 50'ye çıkarmayı amaçladıklarını ifade eden İnanlı, okul öncesi eğitim çağı olarak kabul edilen 36-72 ay arasında her bir yaş grubunda 1 milyon 100 biner çocuk bulunduğunu belirtti.

Para Yoksa Ders De Yok'muş !

RT ile Anadolu Üniversitesi arasında �açık öğretim krizi� patlak verdi. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Açık Öğretim Programı�nı yayınlamamakta ısrarlı.

TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında �açık öğretim krizi� patlak verdi. TRT, bugüne kadar ücretsiz yayınladığı Açık Öğretim Programı için para talep ettiği Anadolu Üniversitesi'nden yanıt alamayınca, yayınların kesilmesine karar verdi, binlerce açık öğretimli zorda kaldı.

ŞAHİN VAZGEÇMİYOR

Validen Öğrencilere Uygulama dersi

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ), kamu yönetimi dersi veren Trabzon Valisi Nuri Okutan'ın öğrencileri, uygulama için İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerine ''kamu idaresi'' dersi veren Vali Okutan, daha sonra öğrencilerini valilikte yapılan 2008 yılı 3. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na davet etti.

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: