Ankara

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kamuda akademik personel alımları

Ankara Gazi ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, muhtelif birimlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.
Rektörlüklerin alımlara ilişkin duyuruları, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyurulara göre, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Hukuk Fakültesi için 1 profesör alımında bulunacak.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü öğrenci arıyor

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü´nde okulun giriş kapısına asılan büyük bir afişle öğrencilere kayıt çağrısı yapılıyor. Afişte, kayıtların başladığı belirtilerek, ´´AB ülkelerinde geçerli iş imkanı olan geleceğin mesleklerine hazırlanabilirsiniz. Bölümlerimizden eğitim alarak ustalık belgesi alabilirsiniz. Kurs programlarımıza katılarak belge ve sertifika alabilirsiniz´´ deniliyor. Afişte, ayrıca ´´genel lise mezunlarının 2 yıl eğitim alarak meslek lisesi mezunu olabileceği, kendi işlerini kurma ve sektörde çalışma elde edebileceği´´ bildiriliyor.
Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Ayşenur Usta, enstitünün, kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasına öncülük eden, seçkin örneklerini yurt içi ve yurt dışında tanıtan, bu alanda sanatsal ağırlıklı eğitim ve üretim çalışmalarını birlikte sürdüren ´´eğitim kurumu´ olduğunu söyledi. Kurumu ve yaptıkları işi en iyi şekilde anlatarak, bölümlere başvuran öğrenci sayısının artmasını istediklerini belirten Usta, bölümler arasında moda tasarımı, nakış, giyim, resim, grafikerlik ve ayakkabı tasarımından, yemek yapma konusuna kadar, eğitimin verildiği geniş bir yelpazenin olduğunu ifade etti. Usta, şunları kaydetti:

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz: